Skip directly to content

Infra solná sauna

Infrakabiny

Standardní způsob relaxace, péče o tělo, péče o fyzické a psychické zdraví.  Infračervený tepelný systém vede k velmi účinné detoxikaci organismu a léčbě našeho těla při teplotě od 35 do 55°C. Je vhodný i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášejí vysokou teplotu v klasické sauně.

Všeobecně známé terapeutické účinky: zvyšuje rozpínavost tkáně, zlepšuje elasticitu a napětí kůže, ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů, zad apod., mírní bolesti, snižuje svalové napětí, stimuluje krevní oběh, působí při léčbě chronických zánětlivých procesů kůže, otevřené rány se rychleji hojí za současné minimalizace jizev, zlepšuje prokrvení kůže, hluboké prohřátí tkáně a následné pocení pomáhá k odstraňování celulitidy, vhodný doplněk při redukci váhy, stimuluje imunitní systém, účinná relaxace a regenerace organismu.

Solná terapie

Co do složení má sůl z hlubinných dolů z Pákistánu a Polska nejvíce chloridu sodného - většinou více jak 90% svého obsahu. Zbylou část tvoří ostatní minerály a prvky jako jsou jód, bróm, draslík, hořčík, vápník, železo, selen a další. Tyto prvky se v sauně uvolňijí mnohem intenzivněji než ve volné přírodě, mikročástice působí nejen na pokožku, ale jejich vdechování zlepšuje funkce sliznic, zklidňuje zápaly a otoky a výrazně vylepšuje buněčnou imunitu. Jód, který má výrazné vazodilatační schopnosti, působí i na zmírnění bolesti a zlepšuje prokrvení orgánů. Zlepšuje se také látková výměna i spalování tuků.

Terapie je účinná při onemocnění dýchacích cest, astmatu, zánětech krku a nosohrtanu, chronické rýmě, onemocnění trávicího traktu. Stejně blahodárný efekt byl zjištěn při neurózách a psychickém stresu, vyčerpanosti, depresích, nemocech krevního oběhu, ischémii, a vysokém krevním tlaku. Z mnoha kosmetických účinků pak lze uvést např. zpomalování stárnutí.